Menu

Hra kuličková

Hra kuličková

Marbles Games

Více
Číslo produktu: 01592215
Značka: Popular
Dostupnost: skladem 20+
Hlídat dostupnost
Hodnocení:
167 Kč s DPH
138 Kč bez DPH

Motorická hra s kuličkami kombinovaná se souborem jednoduchých společenských her. Děti si staví obrázky dle předlohy, kuličky si však mohou vrstvit na sebe a vytvářet malé pyramidy. To vše rozvíjí jemnou motoriku. Pro rozvoj logiky jsou zde plánky pro jednoduché společenské hry jako je Člověče, nezlob se, Piškvorky, Dáma, Sudoku a Šipky.
Piškvorky: Hra pro dva a více hráčů. Hráči se postupně střídají ve vkládání barevných kuliček na hrací plochu. Cílem je vytvořit řadu pěti svých barev za sebou - vodorovně, svisle nebo šikmo. Tato řada musí tvořit přímku a nesmí být nikde přerušena soupeřovou barvou. Kdo takovou řadu vytvoří jako první, vyhrál.
Člověče, nezlob se: Úkolem každého hráče je projít se svými kuličkami celou cestu až k cíli, tedy na tř stejnobarevná pole ve středu herního plánu. Ten, komu se to nejdříve podaří, vyhrává. Ostatní hráči pokračují ve hře tak dlouho, dokud se i oni nedostanou na svá cílová políčka.
Dáma: Soupeři mají na začátku hry po 9 kuličkách umístěných na protilehlých stranách v prvních dvou řadách. Kuličky se pohybují po diagonálách po černých políčkách, vpřed, ale ne vzad, a nemohou přeskakovat kuličky vlastní barvy. Pokud obyčejná kulička dojde na druhou stranu šachovnice, přemění se v dámu tím, že změní barvu oranžové na červenou a světle zelené na tmavě zelenou. Dáma se pohybuje diagonálně, dopředu i dozadu o libovolný počet polí. Jestliže se kulička nachází na diagonále v sousedství soupeřovy kuličky, za kterou je volné pole, je povinen ji přeskočit, obsadit toto volné pole a odstranit přeskočenou kuličku z desky. Skákání je povinné. Může-li hráč skákat jak dámou, tak obyčejnou kuličkou, musí skákat dámou. Při vícenásobném skoku se odstraní všechny kuličky až po dokončení celé sekvence. Hráč, který je na tahu a nemůže hrát (nemá kuličky, nebo má všechny zablokované), prohrál.
Barevné sudoku - varianta, kde místo čísel od 1 do 9 najdete v 9 různých barvách. Stejně jako u klasického sudoku i zde platí základní pravidlo, že každá barva se může v každém řádku, sloupci i malém čtverci vyskytovat pouze jednou.
Šipky: Hráči se střídají po směru hodino vých ručiček v hodech kostkou a posouvají své kuličky o počet polí odpovídající číslu na kostce. Směr je naznačen šipkami. Pokud se kulička zastaví na:
1. poli s oranžovou šipkou: vystoupá o jednu řadu výš
2.poli fialovou šipkou: sestoupí o jednu řadu níž
3. poli s růžovou šipkou: jde o políčko zpět
4. poli s červenou dvoušipkou: jde o 2 políčka zpět
5. poli se zelenou dvoušipkoou: jde o 2 políčka dopředu.
Pokud hod kostkou pošle hráče na políčko, které je již obsazené soupeřovou kuličkou, posune hráč tuto kuličku (event.všechny další) o políčko zpět a vstoupí na políčko jemu určené hodem.
Věk: 3+ | Rozměr: 16 x 16 x 4 cm
Solitér / Solitér+ : Cílem hry je odstranit z desky všechny kuličky kromě jediné. Umísti kuličky dle hracího plánu. Kuličky se po hrací desce pohybují pouze přeskoky. Posuny nejsou povoleny. Přeskakovat lze pouze ortogonálně, ne diagonálně a to bezprostředně sousedící kuličky, za kterými je další pole volné. Přeskočená kulička je odstraněna z desky. Jsou povoleny vícenásobné skoky. Hra končí vítězstvím ve chvíli, kdy na hrací desce zbývá jediná kulička. Jestliže na desce zbylo několik osamocených kuliček, které již není možno odstranit, hráč prohrál.

Parametr Hodnota
Buďte první, kdo může hodnotit!
Hodnotit zboží mohou pouze přihlášení uživatelé.
Přihlásit se